Close

Zdraví v jedné hrsti!

Veselá Veverka vám nabízí zdraví v jedné hrsti!

Vymazlený webový portál „Veselá Veverka“ vám předkládá samé https://www.zoo-olomouc.cz/za-same-jednicky-zdarma-do-zoo super potraviny a další zdravé dobrůtky a laskominy. Myslete na své zdraví a dopřejte si mňamky, které ho podpoří. A jednou z nich je i krásně zbarvená kustovnice, jinak zvaná i góji. Jedná se o oranžovo-červené maličké plody, které ale mají velký obsah živin.

goji zdraví

Co všechno v sobě ukrývá góji?

Tyto úžasné sušené plody v sobě skrývají ohromnou spoustu vitamínů, kdy v řadě za sebou stojí vitamín „C“, „B 1“, „B 2“, „B 6“ a i důležitý vitamínek „E“. Kromě toho pojímají i osmnáct aminokyselin, neuvěřitelných dvacet jedna stopových prvků. Jmenujme alespoň železo, které pomáhá chudokrevným lidem k nabuzení červených krvinek, dále fosfor, měď, vápník potřebný pro naše kosti, selen a také karotenoidy a betakarotenoidy, které se také zasluhují o příjemné zabarvení plodů.

Traduje se, že byste měli spořádat za jeden den maximálně čtyřicet plodů kustovnice, tak je bohatá, ale je na každém, v jakém množství si ji dopřeje, a jak vám chutná. Můžete si ji připravit na spoustu způsobů.

Kam je možné kustovnici přidat?

I když se vám to bude zdát možná divné, můžete si ji přidat do vlažného čaje, příjemně „nabobtná“ a získá tak nezaměnitelnou šťavnatou chuť a vy opět do sebe dostanete kousek dávky životadárných látek. Anebo si jí můžete přidat do proteinových kaší či do bílého jogurtu. Fantazii se meze nekladou. Nebo jen tak zobat z dlaně jako chutnou svačinku.

pochutina goji

Stojí za to si zakoupit góji ve větším balení, například Kustovnice 1kg, protože – pamatujte, že zdraví se koupit nedá, ale můžeme pro to mnoho udělat, a jedním ze způsobů může být i konzumace báječných plodů, které vám svou chutí mohou připomínat směsku brusinek, šípků a dokonce i mrkve. A také myslete na tu spoustu živin, které dopřejete svému organismu!

Navíc kustovnice posiluje imunitu, zlepšuje zrak a je kamarádkou červených krvinek!