Close

Internetové seznamky. Na co si dát pozor, a jak zaujmout?

Od dob, kdy internet pomalu začal ovládat velkou část našich životů, se nám otevřeli možnosti, které dříve zůstávali skryté. Zatímco dříve jsme budovali vztahy jen s lidmi, které jsme osobně potkali, a měli odvahu je oslovit, dnes se můžeme seznámit i s lidmi, kteří bydlí dál, nebo oslovit ty, kteří se nám skutečně líbí, ačkoliv bychom na tom na ulici nejspíš neměli dostatečné sebevědomí. Na internetu, v bezpečí za monitorem, můžeme být kýmkoliv, ale také více sami sebou. Nevýhodou je, že nikdy nevíme, kdo je právě na druhé straně naší konverzace. Jak si vybudovat co nejlepší profil na seznamce, a na co si dát pozor?

žena s mobilem

Náš vlastní profil

Obvykle se profily na seznamkách skládají z několika částí. Jedná se o malý prostor, na němž musíme zaujmout. Je to jako prodej zboží, jen nyní nabízíme sebe, a tak je potřeba zvládnout co nejlepší a nejstručnější popis, včetně fotografií. Při použití fotografií bychom měli vybírat pouze ty, na kterých vypadáme dobře, není za námi nepořádek, a hlavně  takové, kde jsme to skutečně my. Přehnaná úprava fotografií vede k tomu, že později při osobním setkání bude náš protějšek velmi zklamaný. Rovněž bychom neměli zveřejňovat příliš intimní fotografie, které lákají jen nesprávný okruh partnerů. Co se popisu týče, není radno zveřejňovat příliš osobní údaje, ale také si nevymýšlet. Rčení, že každý na seznamce si trošku přidá je důvodem, proč mnozí už seznamkám nevěří. 

seznamka v mobilu

Na co si dát pozor?

Na podvodníky, lháře, a ty, kdo nás chtějí pouze využít. Odhalit podvodníka není zase tak náročné. V dnešní době je na internetu možnost porovnání fotografií, a tak můžete jeho fotografie stáhnout, zkusit porovnat, a zjistit, zda si je nestáhl z jiného profilu. Pokud bude chtít vaši adresu, soukromé údaje, či číslo účtu, okamžitě ukončete konverzaci, a tuto osobu si zablokujte. A ačkoliv třeba osoba na druhé straně působí příjemně, mile, a bezpečně, na první schůzku jděte vždy nejlépe někam na veřejné místo, kde budete v bezpečí.