Close

Dopřejte tělu odpočinek v podobě detoxikační kůry

Lidský organismus je naprogramován tak, že vyvíjí spoustu energie k tomu, aby se sám zbavil škodlivých látek, a pravidelně se pročisťoval. Pokud je však ve vašem těle škodlivin příliš, může se stát, že energie, kterou spotřebujete právě na tento proces, chybí někde jinde. Cítíte se unavení, imunita slábne a vy nezvládáte nápor nemocí. V takovém případě je ideální vyzkoušet detoxikační kůru. Jak na to?

sedmikráska na břiše

Vláknina

Vláknina má skvělé účinky na vaše trávení, a proto její doplnění není od věci. Obecně se využívá v případech průjmu, nebo zácpy, ale také skvěle váže vodu, zasytí, a my pak nemáme pocit věčného hladu. Právě proto by se při detoxikační kůře měla užívat co nejvíc.

Voda

Dalším krokem bude zvýšení vašeho pitného režimu, a to pouze v podobě vody. Voda má schopnost vyplavovat z těla toxiny, a je to životodárná tekutina. Pokud vám však čistá voda není úplně po chuti, můžete přidat citronovou šťávu (z pravých citrónů). Citron je totiž bohatým zdrojem vitamínu C, který je pomocníkem k dobré psychice, dodává energii, a snižuje pocit únavy.

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina jsou velmi důležité, jelikož obsahují spoustu vlákniny, a vitamínů, které lidské tělo potřebuje ke správnému fungování. Svačina v podobě jablka je pak zdravější, než například sladká tyčinka, a zeleninové saláty jsou skvělým, lehkým obědem. Naopak právě sladkosti je při detoxikaci nejlepší úplně vyřadit, protože cukry, a spousta chemie tělu pouze škodí, způsobují nadváhu, a narušují psychiku.

zelené smoothie

Jezte zdravě a pravidelně

Vaše tělo potřebuje přijímat stravu v určitých intervalech, a nejlépe po menších dávkách, aby vše v klidu stíhalo zpracovat a strávit. Jistě jste si všimli pocitu těžkosti, který nastane vždy, když něčeho sníte více. Neméně důležitý je pak obsah, tedy to, jak váš jídelníček vypadá. Vyřadit smažené, tučné, a chemicky zpracované potraviny je samozřejmostí. Okénka s rychlým občerstvením obcházejte obloukem, a večer si u televize raději otevřete sáček směsi oříšků, namísto smažených bramborových lupínků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup