Close

Zdravá střeva znamenají imunitu pro vás i vaše dítě

Už před plánováním založení rodiny by měli oba rodiče dbát na zdravé mikrobiální složení ve střevech, aby tak jejich děti zdědili co nejzdravější mikroflóru a co nejlepší imunitní obranu. V těle matky je dítě odolné vůči vnějším vlivům. Ihned po porodu je pro dítě nejdůležitější kojení, protože mateřské mléko podporuje tvorbu imunity a je pro vývoj dítěte nenahraditelné.
Všichni chceme mít zdravé dítě
Kromě trávicích potíží jsou nejčastějšími příznaky špatného složení mikrobiomu ekzémy a další kožní problémy, alergie, astma, později migrény a chronické záněty močového ústrojí. A může to vést i k mnohem závažnějšímu postižení. Např. děti s autismem mívají v drtivé většině narušené trávení a je prokázáno, že v rodině takového dítěte existuje několik generací po sobě s mikrobiální nerovnováhou. S každou novou generací se střevní dysbióza ještě více prohlubuje. Změnu stravovacích návyků a uzdravení mnohdy potřebuje celá rodina.

 

Zdravá střevní mikroflóra přímo ovlivňuje vaginální složení mikrobů. Pokud má tedy žena střevní dysbiózu, projeví se to i v její vagíně. Střevní dysbiózu způsobují antibiotika bez podávání probiotik, dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce, stres a nezdravá strava s přebytkem cukrů. Pokud užíváme antibiotika, která zničí všechny bakterie včetně těch prospěšných, a nedojde následně k osídlení střev probiotiky, dostávají šanci na rozmnožení patogenní mikroby a kvasinky. Ty se živí převážně cukrem. Pokud tedy nemáme po léčbě dostatečný příjem probiotik a ještě k tomu tvoří podstatu našeho jídelníčku bílá mouka a cukr, zaděláváme si na dlouhodobé komplikace spojené s přemnožením nepřátelských bakterií a kvasinek. Oslabují imunitní systém a mohou pak kdekoliv v těle vytvářet záněty.

 Zelenina je důležitou součástí stravy

Vzhledem k tomu, že v dnešní moderní době bývají nadužívány různé léky, žijeme v neustálém stresu a na přípravu jídla nemáme čas a raději sáhneme po polotovaru, nemůžeme se divit, že neustále přibývá chronických onemocnění, která nejsou vyléčitelná, ale léky se pouze potlačují jejich příznaky. Starejme se proto co nejlépe o svou mikroflóru, dopřejme si dostatek zeleniny a probiotických jídel, omezme sladké, a naše snažení se nám odmění zdravím na duši i těle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup