Close

Pro případ nouze


Už na základní škole nás učí, že bez jídla jde vydržet delší dobu, ale bez vody to budou max. tři dny. Jistě uznáte, že to není mnoho. Mít vodu stále po ruce, je pro nás normální. V domácnostech máme vodovod a pokud vyrazíme někam na výlet, obchody nebo restaurace jsou na každém rohu. Ale co když jedeme někam dál a nevíme, jak to tam bude vypadat. Někam mimo republiku a možná ani nebudete chtít být v civilizaci, takže budete chtít přespávat a autě nebo v karavanu mimo kemp? Tak to si musíte pro jistotu vzít vodu s sebou a to nejen balenou v pet lahvích, ale také vodu na umývání a to nejlépe v kanystru.

voda

Kanystr na vodu 5l Convoytruck se hodí v autě ale i když nejedete do neznáma. Může vám pomoct, pokud vám nebude přesně ukazovat ručička stavu paliva ve vašem autě a vy zůstanete bez paliva pár kilometrů od nejbližší benzínky. S kanystrem vás na benzínku někdo ochotný sveze a vy doplníte potřebné palivo na dojezd. A na co ještě kanystr? U nás za městem je studánka, kde podle pověr vytéká zázračná léčivá voda. Ona je to samozřejmě obyčejná voda, ale i tak pro ni jednou za týden s kanystrem zajedu. A proč pěti litrový? Protože je to tak akorát velikost, abych kanystr unesla plný do auta a neuhnala jsem si kýlu. S pěti kily je to příjemné posilování.

voda

Kanystr se může hodit i na převážení jiných tekutin než je voda. Jedete na Jižní Moravu? Tak to si můžete dovézt kvalitní víno přímo ze sudu od místního prodejce vína. Bílé, červené nebo burčák, vše se dá v kanystru hygienicky převážet i uschovávat, ale víno ani burčák určitě dlouho v kanystru nezůstane. A kanystr se dá využít i pro převoz moštů. Nejedno zemědělské družstvo prodává na podzim jablečné mošty, které si můžete odvézt v kanystru. Je to způsob jak ušetřit za láhve nebo vaky. Kanystr vypláchnete a bude připraven na další přepravu jakékoliv tekutiny.