Close

Revize elektroinstalace odhaluje řadu problémů


Poradil vám váš známý, že byste si měli nechat provést revizi elektrických rozvodů, zařízení a spotřebičů? Revize elektroinstalace cena Praha je položka, kterou lze na Internetu zjistit to zásadní, co nás na této činnosti zajímá – kolik to vlastně bude stát. Jakmile se dozvíme cenu a určité podrobnosti o této záležitosti, mohli bychom se začít strachovat a mít nepříjemný pocit svírání žaludku, co asi u nás elektrikář odhalí, a tak nám tato situace může připomínat návštěvu zubního lékaře.

žárovková patice

Mít strach předem, je ale zbytečné, a to jak u zubaře, tak i před revizí elektroinstalace, mnohem rozumnější reakcí je mít důkladný přehled o tom, jak revize probíhá, a jak se nedostatky řeší – tedy vcelku obdobně, jako u ošetření zubního kamene, paradentózy či zubního kazu v zubní ordinaci.

Není čeho se bát – elektrikář vám nebude nadávat nebo vás někde hlásit, že porušujete předpisy, je to profesionál a v jeho zájmu je pomoci vám a vyřešit případné nedostatky. Ostatně, mnohé z nich nemusely vůbec vzniknout vaší vinou, i když některé možná ano. Co například u vás doma může elektrikář zjistit?

elektrické zásuvky

Přetěžované zásuvkové okruhy – kolik máte zapojeno spotřebičů do jedné zásuvky? Elektrikář vás může upozornit, že to někde přeháníte a zbytečně přetěžujete zásuvkový okruh.

Svítidla – elektrikář vám zkontroluje i stav svítidel, zejména zda nemají poškozené objímky žárovek, kryty, vypínače či přívodní šňůry. Nebezpečné je to hlavně u lampiček na stolech.

Prodlužovací šňůry – představte si, že si pořídíte nový psací stůl a na něj pak umístíte notebook, velký monitor, tiskárnu, laminovačku, lampičku, případně kávovar či rychlovarnou konvici, a všechny spotřebiče zapojíte do prodlužovací šňůry, umístěné pod stolem. Některé přívodní kabely se však zaklíní mezi stůl a zdivo či podlahu, a občasným posouváním stolem po podlaze a úklidovými pracemi dojde k sevření kabelů a k poškození jejich izolace. Jestliže toto podceníte a budete nepozorní, dotek bosou zpocenou nohou na obnažené místo se vám může stát osudným. Svazujte včas všechny kabely například pásky na suchý zip a dbejte na to, aby se nikde nelámaly a nepřekrucovaly.