Close

Sex versus děti

Být s partnerem několik let o samotě je vzácnost a váží si jí všechny páry, které ještě děti nemají. Postupem času se však většina z nich rozhodne pro další krok v jejich společném životě, jakým je pořízení miminka. Ovšem změny a nový životní styl, který po narození dítěte nastane je něco, na co se nelze připravit a ani předem počítat s tím, že se oba nezměníte.

Zpravidla je tomu tak, že všechno, na co jste měli nejen čas, ale i vzájemnou chuť se vytratí pryč a jediné, co vás bude spájet – je společná péče o vaše děti a jejich potřeby.
spánek na břiše

Lze však s vašim partnerem dosáhnout opět pocitu, že jste kdysi měli chuť i na to, být si bližší a prožívat vaši lásku mnohem intenzivněji? Sex je totiž první činností, která se po narození děti změní a někdy až zcela zmizne z vašeho vztahu, kterému pochopitelně toto spojení chybí.

Proč ženy už po sexu tolik neprahnou?

Žena je tou, která vede domácnost, udržuje stabilitu, řád a rovnováhu v rodině a převážně se stará o všechno, co se týče dětí. Je si vědomá toho, že muž vydělává peníze a je živitelem rodiny.

Co však ženám rozhodně nestačí je to, že všechny povinnosti a práce, které nepočkají a objevují se denně, jsou závislé pouze na jejich existenci. Je tedy absolutně normální, pokud jsou večer schopné maximálně toho, aby se dostaly do postele a co nejdříve usnuly.

Jediné, co vám může navrátit ztracenou energii a především touhu po sexu s vašim partnerem, by byla pomoc, kterou nesmíte odmítat. Nemějte obavy z toho, zapojit do všeho, co se děje ve vaší domácnosti i vašeho partnera. V případě, že je toho na vás už opravdu hodně, není žádnou ostudou požádat o pomoc babičku nebo si dopřát dovolenou osamotě pouze s vaším partnerem.
rodiče kolem mimča

Komplexy z postavy po dětech

Více než polovina žen si po porodu dítěte nepřipadá vůbec atraktivní a žádaná. Ani veškeré přesvědčování ze strany partnera, jich nepřesvědčí o tom, že se jejich tělo nezměnilo a tak nějak už není jejich.

Všechny nedokonalosti, i když jsou pouze nepatrné, vyvolávají v ženách komplexy z toho, že se necítí ve svém těle spokojeně a už vůbec ne přitažlivé pro muže, který od nich kdysi neodvrátil zrak.

Uvědomte si však, že problém je hlavně na vaší straně. Pohled na vás ze strany partnera se nezměnil. Jediné, co se změnilo je váš postoj vůči vaší osobnosti a vzhledu, na který byste měly být pyšné a naopak se cítit ještě více žensky než kdykoliv předtím.