Close

Vlastní webové stránky pomocí HTML

Internetové stránky jsou hlavně o zábavě a komunikace, takže jako první věc si nejprve rozmyslete, o čem by takové vaše stránky měly být a jestli by byly přínosné. Jestliže stránky budou nudné, tak se váš seznam návštěvníků moc zvedat nebude.
Jestli už víte, jaký obsah se na stránkách bude objevovat, tak máte hotový základní kámen úspěchu. Další věc je rozvrhnutí si stránky, než ji začnete tvořit. Musíte si rozmyslet, jak vaše stránka bude vypadat a jak bude strukturovaná. Přehledná navigace a uspořádání webu přidá vaší stránce na atraktivitě.
narciska u pc
Programování
Pro jednodušší programování stránky si pořiďte nějaký specializovanější textový editor, který je lepší než textový blok. Osobně doporučuji textový editor jménem PSPad, který používám osobně už velice dlouhou dobu, hlavně díky jeho funkcím jako generování HTML obsahu a FTP připojení. Nejprve si zkuste nějaké textové funkce a nějakou funkční a vizuální verzi stránky si nechte na potom. Pomocí webu jakpsatweb.cz si vyzkoušejte různé HTML tagy které upravují text a různě mění strukturu stránky.
e učení
Web máme, co dál?
Jestliže už máte nějakou část webu hotovou a chcete ji publikovat na veřejnost, tak si můžete pořídit nějaký webhosting. Existuje mnoho služeb, které poskytuji webhosting zdarma, nebo si můžete připlatit a pořídit si i vlastní doménu, rozhodnutí je zcela na vás.

Jak stránky ukázat lidem?
Návštěvnost stránek odpovídá kvalitě a velikosti obsahu stránky. Aby váš web někde navštívil, musíte návštěvníky webu na něco nalákat. Další možnost je si zaplatit nějaký druh reklamy či publikace u někoho, kdo už návštěvníky má.

Údržba stránek
Další důležitá věc při spravování stránek je jeho častá aktualizace. Stránky musí zůstat aktualizované, musíte tam přidávat stále nové věci, které budou lákat nové návštěvníky.