Close

Jak zvětšit prostor v autě

Střešní box je nepostradatelným pomocníkem na cesty do hor nebo také k moři. To víme všichni, co holdujeme zimním sportům. Pro přepravu lyží a snowboardů v autě není dost prostoru a vzhledem k bezpečnosti bychom je ani dovnitř auta neměli dávat. Při cestě na dovolenou k moři se nám tak zvětší zavazadlový prostor, my tak budeme mít své pohodlí a můžeme si užívat jízdu.
za volantem v cizině
Při výběru střešního boxu bychom měli zohlednit:
· Materiál, ze kterého je vyroben by měl být odolný
· Hmotnost by neměla být velká kvůli manipulaci s ním
· Střecha auta má svou nosnost, kterou najdeme v technickém průkazu
· Aerodynamika kvůli hluku, který bychom museli poslouchat celou cestu
· Velikost vnitřního prostoru podle jeho objemu
· Vnější rozměry by neměly moc přesahovat velikost střechy kvůli výhledu z auta, například kvůli semaforu a všechny dveře a kufr by měly jít otevřít
· Nosnost boxu se pohybuje od 50 do 100 kg
· Voděodolnost při dešti, sněžení a vlhkém počasí
· Jednoduchá montáž a rychloupínací systém
· Bezpečný centrální zámek uzamkne všechny body a teprve pak klíč můžeme vytáhnout
· Uzamykatelnost, čímž předcházíme jeho krádeži
s autem v horách
Kratší střešní boxy nejsou vhodné pro převážení lyží, ale jsou vhodné pro zavazadla zejména na léto. Pro přepravu lyží bychom si měli pořídit box v délce až 220 centimetrů. Lyže uvnitř boxu by měly být dobře připoutané pásem, který je připoutaný k boxu, jinak by se mohly stát nebezpečnými nám i našemu okolí.
autem na dvolenu
Doporučená rychlost vozidla se střešním boxem je stejná, jako bez něj. Musí být však správně připevněný a uzamčený. Spotřeba pohonných hmot se při jízdě s boxem mírně zvýší, proto bychom ho neměli vozit prázdný, ale využíváme ho jen pro přepravu. Měli bychom pamatovat také na to, že box na střeše našeho auta zvětšuje jeho boční plochu. Při silném bočním větru na otevřeném prostoru můžeme mít problémy s jeho stabilitou.