Close

Mnoho otázek a nikde odpověď jak to dělat správně

Žijete ve sterilně čistém prostředí, dvakrát denně se koupete. Nic nesníte, aniž byste si to opláchli. Mažete si ruce hygienickými gely. Venku si nesednete na lavičku, nosíte rukavice, abyste se nedotkli stejných věcí jako ostatní lidé. Každý den perete a vše pečlivě vyžehlíte a kupujete jen vakuově balené a tepelně upravené potraviny. Chodíte na procházky do přírody a běháte.

Možná děláte všechno z toho a možná vůbec nic. Možná si myslíte, že náš svět zamořený a nevycházíte z domu, ve kterém máte instalovaný čistič vzduchu a pijete jen filtrovanou vodu. Co říci, každý si volí vlastní cestu životem a má sám za sebe zodpovědnost.

Pro své zdraví můžete udělat mnoho a také vůbec nic a nedá se s jistotou říci, co z toho je lepší. Existují mezi námi tací, kteří žijí v téměř sterilním prostředí, ale jejich strava je poskládána tak, že co se odehrává v jejich organismu, je lepší nevědět. Je ale jisté, že tu jsou i lidé, kteří nežijí možná tak čistotně, ale jejich organismus šlape jako nové hodinky. Je spousta odborníků co se jistě ráda vyjádří k tomu i tomu způsobu života. Co je pro nás, ale důležité je fakt, že žijí a jsou se svým způsobem starání se o své zdraví spokojení.

Co jíst je žhavé téma dnešních dní. Odpovědí je nezměrné množství a velká část jistě ani není od věci a zakládá se na nějakých zcela logických argumentech. Proto si musíme sami položit otázku, co vlastně jíst chceme. Můžete některé potraviny vyškrtnout a jiné posílit, ale jestli se chystáte na nějakou změnu, dejte si s tím na čas a navykejte si na to postupně, Váš organismus bude jistě vděčný, že mu dáte možnost si zvyknout na změnu.
Prostředí, ve kterém žijeme, nebude nikdy ideální, můžeme ale s jistotou říci, že sterilní prostory jsou dobré do nemocnic, ale jistě ne do našich domovů. Je-li tu veliká změna mezi například venku – v práci – doma, může to být dobrý základ pro budoucí problémy a nemoci.

Dělat můžete cokoli a je jisté, že Vás v podstatě všechno nějak na životě ohrožuje. Závisí vlastně jen na tom, jak se na to koukáte. Proto je lepší nehledat pro svůj život dokonalý ideál, jelikož ho stejně nelze dosáhnout. Chcete-li pro sebe něco udělat, změňte skladbu svého jídla, aby bylo rozmanitější a choďte na procházky. Zlepší se Vám zažíváni a podpoříte činnost svého srdce. Budete-li schopni se držet něčeho tak jednoduchého, řekněme rok, pak můžete provádět větší změny ve stravování bez obav o následky, které si tím způsobíte.