Close

Hračičky pro dětičky

Nejednou není nic jednoduššího, než obdarovat dítě něčím, s čím u něj zaručeně zabodujeme. Zejména pokud je takové dítě už trochu větší. Protože zjistit, co si toto přeje, není vůbec složité, a jestli tu snad vyvstává nějaký problém, pak jedině s tím, jak včas zastavit takový příval přání, aby nás to finančně nezruinovalo.
houpací kůň
Protože k dětem neodmyslitelně patří hračky. A dát dítěti vhodnou hračku, to je snadné řešení, s nímž nelze neuspět. To ovšem nejednou jenom v případě, kdy už je takové dítě přece jenom trochu větší a lze tak na něm vyzvědět, co by si přálo. Protože je logické, že ne každému dítku se líbí právě ta která hračka, že i u dětí jsou preference různé.
S většími dětmi je to tudíž lehké. Stačí se dejme tomu projít kolem nějakého hračkářství a sledovat, co jim tu padne nejvíce do oka. Případně se jich lze i přímo zeptat.
hračky na písek
Ovšem s dětmi malými je to přece jenom o něco složitější. Protože ty se ještě vymáčknout neumí. A tak musíme získat , nějak jinak.
Jak? Třeba tím, že se inspirujeme u těch, kteří byli v podobné situaci už před námi. A kteří dospěli ke zjištění, že u malých dětí nejde v případě hraček ani tak o kvantitu, jak spíše o užitné vlastnosti.
Hračky pro malé děti by měly rozvíjet jejich celkovou osobnost, fantazii a též motorické dovednosti. A je nasnadě, že by měly takové dítě i bavit a motivovat, protože hračka, která nevzbudí zájem, prakticky k ničemu není. Nanejvýš tak zabírá místo.
batole s medvědem
Hračkami vhodnými pro malé děti tak jsou například:
– Stavebnice s velkými kostkami, z nichž lze prakticky kdykoliv něco stavět a vzápětí to zase bourat. Což rozvíjí kreativitu, fantazii a jemnou motoriku, a pokud je taková stavebnice obsahující základní barvy, lze se na této později i učit právě barvičky.
– Dřevěná autodráha nebo vláčkodráha, jež lze postupně rozšiřovat a po nichž může dítě jezdit „jako velcí lidé“. Lze se tu učit i směry nebo odhadovat sílu potřebnou k rozpohybování toho kterého předmětu.
– Jednoduché obrázkové knihy, jež rozšiřují slovní zásobu a budují budoucí vztah ke knihám.
– Vkládačky a skládačky, jež kromě zábavy učí i přemýšlet, porovnávat, spojovat a poznávat tvary, barvy a podobně, plus rozvíjejí jemnou motoriku a koordinaci oko – ruka.
– Hrací hračky či hudební nástroje, jež rozvíjejí sluchové vnímání i smysl pro rytmus, pozornost a soustředění.
– Odrážedlo, jež děti rozvíjí všestranně pohybově.
Takže už víte, co svému dítěti pořídit?