Close

Fascinujících zvířata, která dokáží to co člověk ne

Čím více vědci zjišťují o jiných živočišných druzích, tím méně jsou působivé schopnosti člověka. Tak například zmije mají infračervené vidění, včely mohou vidět ultrafialové světlo a električtí úhoři používají pro vidění v kalných vodách Amazonky elektrické výboje, které vysílají do prostoru. Mnoho zvířat se muselo dále vyvinout, aby přežila v nejnáročnějších podmínkách této planety. Díky svým schopnostem tak dokáží přežít i tam, kde by člověk nevydržel ani jeden den. Některé zvířecí schopnosti jsou tak obdivuhodné, až se je člověk, prostřednictvím výzkumu nových technologií, snaží napodobit.
zavěšený netopýr
Upír obecný
Upír obecných je druh netopýra, který dokáže vidět krev svých obětí. Tito malý létavý savci vidí krev, nebo spíše teplo krve, své kořisti díky citlivým kanálkům v jejich nosech. Šťavnaté tepny vydávají teplo a létající savci toto teplo dokáží vystopovat i přes nejhustší prales. Typickou potravou Upíra obecného jsou tapíři, kuřata a menší dobytek.
dva delfíni
Delfín
Delfíni jsou zase známí schopností echolokace. Díky tomu jsou delfíni schopni objevit například svou kořist, která se skrývá pod jemným pískem. Vědci dokonce spekulují o tom, že mořští savci mohou být schopni odhalit lidské těhotenství.
Tuleň obecný
Ačkoliv zrak i sluch má Tuleň obecný poměrně dobrý, tak i přesto používá pro lov svojí večeře jiný smysl. Tímto smyslem je jejich 80 vousů, které vyrůstají z tisíců senzorických receptorů. Díky těmto vouskům je tuleň schopný detekovat trasu, kterou se ubralo hejno ryb i několik minut poté, co opustilo dané místo.
slůně ve vodě
Slon
Díky svým obrovským nohám, které jsou citlivé na vibrace, dokáže slon cítit nízko-frekvenční zvuk až na vzdálenost 9 mil. Díky tomu jsou sloni schopni rozpoznat, dokonce i kdo volá a odkud. Dokáží rozlišit členy své rodiny a dokonce i vědí, zda se jedná o volání o pomoc či nikoliv


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup