Close

Cool batolata vs. otrhaná batolata

Které mámy mají pravdu? Ty, které své děti strojí, zdobí a oblékají do nejkrásnějších a nejnovějších modelů a navštěvují s nimi kulturní akce, kavárny a na hřišti si moc dobře hlídají, co tam jejich dítko zrovna dělá nebo ty, které dítěti dají staré, pokapané, zaprané triko po synovi od kamarádky a vypustí dítě bezstarostně na písek, do bláta a do kaluží? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.
Chlapec, batole příroda.
Ony obě varianty mohou být v pořádku, pokud nejsou vyhnány do extrému. Tyto druhy matek mezi sebou vedou spory a odsuzují tu druhou skupinu. To nám přijde trochu přehnané a ve výsledku naprosto zbytečné. Pokud je dítě vychováváno s láskou, něhou, úctou a respektem, všechny děti budou šťastné, ty módně oblečené, i ty ve starém oblečení.
Jak jsme již řekli, ani jedna z variant nesmí být vyhnána do extrému.
Mohou být maminky, které mají vysoké příjmy, rády se zdobí a trojí a poté přirozeně rády zdobí a strojí své děti. Není na tom nic špatného. Dítě může chodit v krásném a módním oblečení. Co si budeme povídat, na fotkách z dovolené to vypadá doopravdy nádherně. Toto všechno je v pořádku, musíme si ale dát pozor na určité situace. Když například dvouleté dítě oblečeme do nějakého nejnovějšího kousku oblečení a dítě se například pokape čokoládovou zmrzlinou, musíme to brát, jak to je a rozhodně dítěti nevynadat nebo nehysterčit. Musíte počítat s tím, že dítě se může umazat a pokud si umaže ten nový super oblek, budeme s tím muset žít a nic si z toho nedělat.
Pokud ale propadnete hysterii, dítěti vynadáte a jediné, na čem Vám bude záležet, budou zničené šaty, tak tady souhlasíme s protistranou a toto pro dítě rozhodně není zdravé a od Vás to není racionální chování.
Na druhé straně se ale dá také pochybit. Pokud dítěti dáte například na rodinnou narozeninovou oslavu zaprané a pokapané triko s tepláky a budete tvrdit, že je to stejně jen dítě, které se za chvíli jen umaže, je to špatně. Ale Vám se toto počínání může zdát praktické, ale není tomu tak, je to spíše pohodlné pro Vás.
Chlapec, batole, móda.
Ono už od mala byste měli děti učit, že jsou slavnostní události jako například narozeniny, kdy se sluší a patří se nastrojit a dát si na svém vzhledu trochu záležet. Těžko pak budete učit šestiletou holčičku se zdobit a strojit, když jste ji k tomu nevedli od dětství.
Ne nadarmo se říká, že všeho s mírou. Myslíme si, že toto rčení platí i v této situaci, kdy je potřeba vzít z každé strany trochu, aby dítě mělo z každého něco. Ano, na písek si klidně může vzít flekaté oblečení, ale naopak na Štědrý den se sluší a patří nastrojit se. A tak je to se vším, hledejte kompromisy a nad vším zdravě přemýšlejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup