Close

Registr jako past

Také se v některých krajích můžete setkat se slovem registr jako ve významu police, kde jsou uloženy nějaké věci. Na Moravě se tomu říká štelař. Ale ani to není význam, který nás zajímá.

My se nyní přesuneme do sektoru bankovnictví. Zde se slovo registr používá ve smyslu seznamu. Nebo přehledu, chcete-li. A v něm jsou údaje velké spousty lidí. Jména, adresy, a hlavně rodná čísla. My nebudeme spekulovat o tom, jak výhodný obchodní artikl to je. Tímto by se měl zabývat někdo jiný. My se jen stručně podíváme, jak se tam lze dostat, co proti tomu dělat, a nakonec dostanete dobrou radu, kde si půjčit peníze přesto že máte v registru záznam.

Platidla

Takže, těchto seznamů používají banky a instituce, které se zabývají půjčením peněz. Zákon jim totiž ukládá prověřit klienta, zda je schopen splácet.

Do některých registrů se člověk dostane nesplácením půjčky, a to již při třetí nezaplacené dohodnuté měsíční sumě. Musí však překročit minimálně pět set korun. Výjimkou je SOLUS. Sem spadnete třeba tím, že zapomenete splatit paušál za telefon. Nebo vodu, či elektriku.

Co proti tomu dělat? Nic, pokud už tam jednou jste, zaplaťte, co máte a počkejte si rok nebo tři, nebo také pět až váš záznam bude odstraněn. A co dělat proti tomu abyste se tam dostali? Platit řádně a včas své závazky. Nic jiného se proti tomu dělat nedá. Ale ani to nezaručuje, že vás tam někdo nešoupne jen tak z plezíru nebo omylem. Pak se na půjčku absolutně nikde nechytáte. Tak to prostě je a nemá smysl to dále rozebírat.

Peněženka

Píši zde, že se na půjčku nechytáte, ale ona to není tak docela pravda, Je zde totiž jedna výjimka, která potvrzuje pravidlo. Nebankovní hypotéky bez registru jsou poskytovány klientům i tehdy, když tam nějaký ten škraloup mají. Pokud nevěříte, tak to vyzkoušejte. Kliknutím na modrý odkaz výše se dostanete na web firmy, která vám půjčí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup