Close

Nezvaní hosté

Slyšíte tiché cupitání po podlaze, škrábání nebo cupkání ve stropě, či vám mizí po malých částech některé potraviny? Pak je na čase navléknout pastičku na myši a začít přemýšlet, jak se k vám domů mohla dostat myš. 
            Někdy musíme přemýšlet a hledat dlouho a mnohdy ani skulinku, kudy se nezvaní hosté mohli dostat domů, nenajdeme. Je však na místě začít situaci ihned řešit. Jednak jde o pocitově velmi nepříjemnou situaci a současně je důležité myslet i na vlastní zdraví.malí návštěvníci.jpg
            Připravit pastičku na myši není žádný problém i pro naprosto nezkušeného myšího lovce. Na trhu je několik druhů těchto pastiček. Je důležité vyčkat, než se hlodavec do pasti chytí. Pokud však nepomůže tento způsob, je na řadě méně bezpečná varianta, a to otrávené potraviny určené k hubení hlodavců. Jedná se zejména o obilí nebo vločky smíchané s jedem určeným pro hlodavce. V případě, že máte doma děti, je tato varianta velmi nebezpečná. Proto je důležité zvolit správné místo a zejména bezpečné, pro uložení návnady.
            Trápení s myším návštěvníkem v domácnosti je velmi nepříjemné pro každého obyvatele domu. Nezastaví se před ničím a projdou i tou nejmenší skulinkou. Zvládají kvůli teplu a stravě projít skrz zeď, vylezou i po zdi do půdních prostor nebo kamkoli, kde je možné najít malou cestičku do tepla. Mohou svým cestováním po domě napáchat mnoho škod. Od poničení zateplení domů nebo střech, až po poničení elektroniky domu. Na první pohled je myš malým a nenápadným zvířátkem, napáchá však velké škody.nevítaný návštěvník.jpg
            V situaci, kdy jste vyzkoušeli snad vše a již uvažujete nad hledáním nejvhodnějšího deratizéra, je možné vyzkoušet i nejrůznější druhy plašičů, které mohou také splnit svůj účel a zbavit vás nezvaného malého hosta dříve, než v domě napáchá nějaké škody. 
            Nejlepší variantou je, když tuto situaci nemusíme řešit, ovšem myšky si nevybírají a pokud najdou pro ně dostupnou cestu do vašeho obydlí, stáváte se bytnými pro myší rodinku bez domova.