Close

Kvality skutečného muže

Dnešní doba je místem, kde najít ,,opravdového“ a ,,vyzrálého“ muže může být pěkný oříšek. Hlavním důvodem, proč většina současných mužů podceňuje svůj přirozený přínos pro svět a pro nás ženy, je ten, že silné a soběstačné ženy přebraly mnoho z úloh, které náleží mužům. Muži z tohoto důvodu vedle žen slábnou a začínají s podceňováním sebe sama. Vždyť ženy se skrze mužskou pevnost rozvíjí, a proto se podívejme na kvality, který by měl splňovat každý skutečný muž.
 
1.       Nejprve se dívá dovnitř – Vyzrálý muž je připraven poučit se ze svých chyb. Nebojí se trénovat v otevřenosti a k nebojování s okolím. Nesnaží se být tím, kým není a je rád tím, kým skutečně je. Nestydí se ukázat své pocity a především: nestydí se za ně!
2.       Zná důvod – Ví, za co stojí bojovat. Muž zkrátka potřebuje jít za něčím, v co skutečně věří. V tom všem je  jeho úspěch a  síla  osobitost.
3.       Muž koná – Chlapci si stěžují, muži konají! Vyzrálý, opravdový muž o problémech jen nehovoří, ale snaží se konat. Snaží se překonávat sebe samého. I když, jak se říká, třeba zakopne nebo upadne, vždy se postaví a zkouší věcí měnit dál. Muž, který koná je pro ženu úctyhodný.

4.       Musí milovat –Muž by měl milovat a to nejen nás ženy, ale především sám sebe. Láska přeci vždy začíná u nás samotných. Jak můžeme milovat někoho jiného, když nemilujeme sami sebe? Muž by měl tedy plně milovat sebe a svou ženu.
5.       Měl by být autentický –Lépe řečeno, měl by být sám sebou. Pokud je chlap sám sebou, dělá to co chce dělat, dělá to, co ho baví a nebere ohledy na to, co mu kdo říká. Je vyzrálým mužem. Važme si ho.
Jsme pouze lidé a neustále se učíme.  Chybou je psát si a číst o tom, co děláme my nebo ostatní špatně. Měli bychom se především zaměřit na to, jak se chceme vedle druhého cítit. Tohle můžeme spíše ovlivnit, než hlídat to, aby muži byli „nějací“.