Close

Je modeling tak úžasný?

Návrháři mají pro svou značku oblečení různé modelky, které jejich speciální kousky předvádí na molu, aby si je mohl koupit někdo známější, například nějaká slavná osobnost, která jde zrovna na Met Gala či něco takového a potřebuje nějaký výrazný outfit, aby zazářila. Všichni víme, že ne vždy se to povede a ne vždy si slavná osobnost vezme něco, co opravdu okouzlí v dobrém slova smyslu, ale stane se z toho spíš trapas, protože vypadá jak šašek, což asi úplně nebyl záměr. 

Modelka

Návrháři navrhují různé kousky oblečení právě proto, aby někoho zaujali a sedli více lidem do noty. Je to někdy taková zajímavá přehlídka, kdy nevíte, na co se máte dívat první, někdy se však jedná o nudnou přehlídku a hosté na ní spí. Zase ale je rozdíl mezi zajímavou přehlídkou v dobrém slova smyslu a přehlídkou, u které si všichni ťukají na čelo. Návrháři se většinou opravdu snaží nad své síly, mnohdy vymyslí něco, co by snad nikdo jiný nevymyslel. A I když se snaží padnout do noty více slavných osobnostem, tak stejně ve svých návrzích nechávají kousek sebe a pokud se pozorně podíváme, zjistíme, že kousky jsou všechny jaksi podobné, alespoň trošku. To je právě z toho důvodu, že do každého kousků dá návrhář sebe.

Modelka

Předvádět kousky jako model či modelka se může zdát na první pohled celkem fajn, ale pravda je trochu jinde. Mnoho značek není vůbec přívětivých a mají přímo dané podle nich „normy“ podle kterých musí modelka vypadat. Pokud přibere a nesplňuje normy, vyhodí ji. Tam jde opravdu o tenkou hranici mezi zdravím a prací, protože modelky jsou většinou vychrtlé a tím, jak se snaží udržovat si váhu mnohokrát spadnou do nemoci jako je anorexie či bulimie. Většina těchto modelek si striktně hlídá jídelníček, aby ji značka nevyhodila za to, že je moc tlustá na předvádění jejich kousků. I to se stává, a to denně. Modelky jsou pak podvyživené a psychicky nemocné. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup