Close

Chcete hubnout a nevíte jak na to?

Navštivte web https://www.bmikalkulacka.cz/clanky a dozvíte se spoustu zajímavých informací jak na hubnutí , co pomáhá a co naopak nepomáhá. V každém případě je důležitá vaše motivace, a to proč chcete vlastně hubnout. Pak je dobré vytýčit si cíl, třeba kolik chcete, abyste hubli kilogramů měsíčně. Ale rozumně. Není dobrým cílem zhubnout 15 kilogramů za měsíc.tlusté břicho s nezdravým hamburgerem
Hubnutí je dilema. Co byste měli udělat, co omezit, co úplně změnit. Proto je dobré něčím začít. Zkuste pro začátek vypočítat váš bmi index, což je zkratka z anglického názvu Body mass index.
Zadejte do vyhledávače kalkulačku Body mass indexu, postupujte dle návodu, tj. zadejte vaši výšku v centimetrech, váhu v kilogramech, zda jste muž či žena a váš věk a nechte se překvapit.
Tento výpočet ovšem berte jen jako orientační, abyste věděli, do které kategorie přibližně patříte. Jestliže jste „naměřili“ index 25 a více, je nasnadě, že byste měli začít přemýšlet o nové cestě a vašem novém nastavení. Pokud jste se dostali až do kategorie obezity prvního stupně, či vyšší, hrozí vám velké zdravotní riziko!
V tom případě je vhodné navštívit vašeho lékaře či dietologa a poradit se, jak máte postupovat dále. I když – pokud chodíte na preventivní prohlídky a trpíte nadváhou, jistě vás lékař na možné nebezpečí již upozorňoval. lékař měří obvod pasu u mužePokud vašemu lékaři nedůvěřujete, protože vám chce naordinovat nové a nové léky, vyhledejte profesionálního výživového poradce. Ten vám léky ordinovat nebude, spíše s vámi probere vaše zvyklosti, návyky, váš jídelníček, vaši pohybovou aktivitu, bude zjišťovat, vaši rodinnou anamnézu, prostě si s vámi bude povídat, což váš obvodní lékař nejspíše neprovádí. Lékaři jsou tlačeni časem a zdravotnickou lobby. Kdežto profesionální poradce se bude věnovat pouze vám tak, aby vás dokázal namotivovat a spolu s vámi našel tu správnou cestu a východisko z nepříznivé životní situace. Podá vám pomocnou ruku. Nebojte se ji uchopit, protože každý začátek je těžký a nechte si poradit.