Close

Vybíráme vrtačku

Elektrická vrtačka

Elektrická vrtačka je vhodná do dílenského provozu pro náročné a časté vrtání do dřeva, kovu, plastu a stavebních hmot. Elektrická vrtačka je napájena ze sítě, takže není omezena její doba provozu.
Při výběru elektrické vrtačky se rozhodujeme podle toho, jak často budeme vrtačku používat a do jakého materiálu s ní budeme vrtat. Pro lehčí práce, jako je vrtání do dřeva nebo kovu se nám bude hodit vrtačka bez příklepu. Pokud se chystáme vrtat do zdiva nebo betonu, pak nám lépe poslouží příklepová vrtačka. Výhodou příklepových vrtaček je možnost vypnutí příklepu – díky tomu jsou příklepové vrtačky univerzálnější.

vrtačka

Při výběru elektrické vrtačky je vhodné sledovat tyto parametry: příkon elektrické vrtačky, rozsah upnutí sklíčidla, typ sklíčidla (zubové, rychloupínací), balení (karton, kufr, box) a hmotnost vrtačky.

Příklepová vrtačka

Vyznačuje se příklepovým mechanismem, který umožňuje vrtat do tvrdých stavebních materiálů jako je cihla, kámen, beton. Pro vrtání s příklepem, je nutné používat vrtáky k tomu určené (s karbidovým břitovým plátkem na hrotu vrtáku).
Příklepová vrtačka, se vzhledem ani funkcí, neliší od obyčejné elektrické vrtačky. Vypadá stejně, vrtá stejně kvalitně a rychle, používá stejné sklíčidlo na vrtáky s válcovou stopkou, ale je doplněna jedním přepínačem na vypnutí a zapnutí příklepu.Příklepovou vrtačku nejvíce využijeme pro domácí kutilské práce a vrtání do stavebních hmot do průměru 12 mm.

vrtačky

Celkový dojem na elektrickou příklepovou vrtačku zásadně ovlivňují použité nástroje a příslušenství. V tomto případě se jedná hlavně o volbu vrtáků pro vrtání do kovu, vrtání do dřeva a příklepové vrtání do stavebních materiálů (vrtání betonu, vrtání kamene, vrtání zdiva). Pro možnost použít vrtačku jako šroubovák stačí vybrat vhodné šroubovací bity s adaptérem a šroubování nebude problém.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup