Close

Ušetřete eliminací svých závislostí

Obvykle člověk, aby si naspořil nějakou tu korunu navíc kvůli novému autu, počítači, případně na dovolenou či něco jiného, potřebuje se alespoň trochu uskrovnit. Často se jedná o omezení základních potřeb typu jídlo, případně hygiena. Není však nutné zacházet tak daleko, alespoň ne ve většině případů. Mnoho lidí má nějakou tu závislost, která nejenže se negativním způsobem odráží na zdravotním stavu, ale zároveň stojí i nemalé peníze.
Uspořená eura
Když se od těchto druhů škodlivých a drahých závislostí odpoutáte, získáte zpět nejen lepší zdraví, ale zároveň i potřebné peníze.
Škodlivých závislostí může být celá řada. Někdo miluje tučné jídlo a nedokáže se bez něj obejít, jiný má rád zase něco jiné. Asi největší finanční i zdravotní zhoubou dneska jsou cigarety. Ty jsou vše, jen ne zdravé. To samo o sobě vadí, jenže ony nejenže poškozují plíce a další vnitřní i vnější orgány, ale zároveň jsou i nekřesťansky drahé. V dnešní době dáte za jednu krabičku cigaret okolo stovky, což se nezdá jako příliš velká cena. Nezdá, pokud kouříte jen pár cigaret denně, ale v případě, že si dopřáváte krabičku denně, už nejenže se tím ve velkém likvidujete zdraví, ale rovněž i své finanční zásoby. 3000,- Kč měsíčně není málo. Za rok to dělá skoro 40000,-, což nejsou zrovna malé peníze a mohou se hodit někde jinde. Z toho důvodu je vhodné s kouřením přestat.
Spoření do prasátka
Ušetřit se dá i na omezení konzumace alkoholu. Samozřejmě, že pokud si dáte jednou denně dvě deci červeného vína, v případě, že si tuto radost odepřete, nic moc nezískáte, možná pár stovek ročně, pokud máte rádi lepší značky. V tomto případě je řeč o pravidelném pití, a to hlavně piva. Dle výzkumů až třicet procent českých mužů vypije 3-4 piva denně, což samozřejmě není zdravé a také to není ani levné. Když s tímto nešvarem přestanete, neušetříte sice takovou sumu jako na cigaretách, ale na pěkné peníze si i tak přijít může


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup