Close

Strojní čištění koberců v Praze 6 a kdekoli jinde řeší skvrny i zápach

Koberec je bezesporu nejměkčí a nejpohodlnější podlahová krytina, jakou doma můžete mít. Textilie si na podlahu pokládali lidé již před mnoha tisíci lety, šlo zejména o obyvatele bohatších vrstev společnosti a panovníky, kteří si dobře uvědomovali, jak důležitý je pro ně komfort při chůzi naboso. Chudina a lidé žijící na venkově se museli spokojit s podlahou ze dřeva či z kamene a my si tato řešení dobrovolně dáváme za drahé peníze do bytu s tím, jak luxusní podlahovou krytinu si můžeme dopřát.

barevné koberce

Koberce jsou stále ve srovnání s některými druhy kamenné dlažby a dřevěnými palubkami levnější a hlavně nesrovnatelně pohodlnější a jsou lidé, co je nepřesvědčíte o výhodách přírodního dřeva a kamene na podlaze za nic na světě a stále důvěřují kobercům, ať už jsou jakéhokoli vzoru, barvy a způsobu tkaní.

Koberce jsou náchylné k tvorbě skvrn

Jedinou nevýhodou tohoto řešení je údržba. Ta je sice zdánlivě snadná, co se týče luxování, ale vysavač není zdaleka dostačující k tomu, aby zbavil koberec všech nečistot, a už vůbec ne skvrn. Ty se na podlaze objevují snad v každé domácnosti, tu a tam vám ukápne kečup, sem tam se rozlije káva nebo džus, no znáte to jistě z vlastní zkušenosti. Skvrny se můžete pokusit vyčistit sami, ale málokdy se podaří, hlavně u světlé barvy vláken, zbavit fleku bezezbytku. Tehdy se vyplatí domluvit profesionální čištění koberců v Praze 6 speciálním strojem, který si poradí i se zašlapanými staršími mapami.

koberec na podlaze a bačkory

Koberce mohou zapáchat

Strojní čištění počítá také s tím, že koberce v domácnostech pochytávají odér z chodidel, kde se častěji chodí naboso nebo v ponožkách, tomuto jevu se stěží ubráníte, maximálně že budete doma chodit striktně v bačkorách, ale zvláště u dětí to nebývá reálné a také to postrádá onu výhodu našlapování po měkkém povrchu. Čistící proces zbaví kobercová vlákna tedy i bakterií, které se živí naším potem, a rozkládají jej za vzniku typických sirných sloučenin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup