Close

Když jsou peníze problém


Po penězích touží každý z nás. A nikomu tu není určitě třeba vysvětlovat, proč nám lidem o peníze tolik jde. Nebo vy snad nevíte, k čemu jsou peníze dobré? Víte, že?

Jenže peníze jsou dobré pouze tehdy, když je máme. A to určitě není samozřejmost. Naprostá většina z nás už se přece někdy setkala s nepříjemnou zkušeností, jejíž podstatou byl nedostatek finančních prostředků. A každý, kdo si musel někdy kvůli finanční tísni odepřít https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/odep%25C5%2599%25C3%25ADt něco, na čem mu skutečně záleželo, potvrdí, že není o co stát.

americké dolary

Skutečnost, že lidé peníze potřebují a chtějí mít, ale neznamená, že je také vlastní. A že jich mají dostatek. I když se o ně usiluje, někdy prostě nestačí. A když se je nepodaří vydělat, musí se na to jít nějak jinak. A jak? Třeba i tak, že si člověk ve finanční tísni další peníze půjčí.

Půjčit si lze samozřejmě různě vysoké částky. Ale to neznamená, že to platí univerzálně. Lidé si sice mohou teoreticky půjčit neomezenou sumu peněz, jenže aby se tak stalo, musí za to také něco nabídnout. A co je to něco? Samozřejmě požadované záruky splácení.

americké dolary

Každý, kdo půjčky nabízí, chce ujištění, že je dostane zpátky. A je na žadatelích, aby o tom přesvědčili. A nejsnazší výhodnou nabídkou, o kterou se lze zajímat s úspěchem, je hypotéka bez příjmu od nebankovní společnosti. U té totiž stačí jenom ručit za splacení zástavou nemovitosti, což dokáže samozřejmě každý, kdo svoji nemovitost má. Výše žadatelových příjmů je tu vedlejší, jakkoliv by pochopitelně měla být taková, aby se zvládalo splácení, moc se nehledí ani na to, co má žadatel zanesené v registrech dlužníků, toleruje se prostě i to, co by banky o půjčku žádajícímu člověku neodpustily. A tak stačí zastavit nemovitost a peníze jsou k dispozici. A nejen že je lze využít k podnikatelským účelům, ale nikdo se tu ani neptá, k čemu přesně mají být použity. Protože hlavní je to, aby dlužník nakonec své závazky řádně splatil. A je tedy jenom na konkrétním člověku, zda a kolik si tu půjčí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup