Close

Jak bezpečně skladovat a přepravovat ovoce a zeleninu


Ovoce a zelenina jsou nejdůležitější složkou výživy člověka a na pomyslné potravinové pyramidě by měly zaujmout nejnižší příčku s nejvyšším hmotnostním či objemovým podílem. Někteří lidé skutečně tato doporučení dodržují, což se také projevuje stále se zvyšujícím zájmem o nákup těchto produktů jak v supermarketech, tak zejména na tržnicích od drobných pěstitelů.

červené třešně

Ovoce a zelenina se také relativně snadno pěstují, a máme-li příhodné povětrnostní a podnebné podmínky, můžeme zásobit nejen vlastní rodinu, ale i své blízké a známé, případně dodávat přebytky z úrody na trh. A je-li pěstitelská činnost většího rozsahu, přebytky mohou být natolik velké, že se přiblížíme situaci v Maďarsku, kde se zemědělské produkci věnuje přibližně půl milionu rodinných farem.

sklizeň ovoce

Samotná sklizeň bývá vždy nejkrásnějším a nejzajímavějším obdobím z celého roku, tehdy také bilancujeme a hodnotíme své pěstitelské úspěchy či naopak nezdary, a co je podstatné, ukládáme vypěstované produkty do vhodných nádob. Dávno pryč je doba, kdy se vše, co se vypěstovalo, skladovalo a převáželo v dřevěných bednách, a kdy se také velmi často lidé potýkali s neuvěřitelnými problémy ohledně plísní a hniloby. Dřevo totiž snadno nasákne nečistoty, bakterie a další mikroorganismy, a jeho čištění je velice náročné a zbytečně drahé. Dřevěné bedýnky jsou také poměrně nestabilní při pokládání na sebe, rády praskají a jejich životnost není zdaleka tak velká, jako u výrobků z plastu.

Vsaďte tedy raději na bedny na ovoce schoellerallibert.com z plastu. Jedná se o vyztužený materiál, velmi pevný a soudržný, dostatečně perforovaný, aby uložené výpěstky uvnitř „dýchaly“, a to i při skladování ve větších výškách na sebe. Plastové bedny se snadno přenáší a při stohování do velkých výšek se nezřítí, protože do sebe zapadají jako skládačka. Zajímavý je také jejich průmyslový design, některé z nich jsou například dvoubarevné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup