Close

Doplňky stravy můžete mít v různých tabletkách, nápojů, kapslí. Na trhu je jich celá řada a díky nim získáte více vitamínů, minerálů, vlákniny, bílkovin či stopových prvků. Doplňky stravy bychom měli brát, pokud držíme redukční dietu, máme fyzickou zátěž, psychickou zátěž, pokud máme nějaký zdravotní problém. Při zdravotním problému bychom měli prokonzultovat s lékařem či lékárníkem. Pak doplňky stravy, které podporují imunitu, bychom měli brát v době chřipek a podobně. Doplňky stravy je lepší vybírat v lékárně anebo v e-shopech při lékárnách. Je vhodné sledovat množství látky v jednotlivých kapslích či v tabletkách, v nálevových sáčcích, pročíst si vedlejší účinky, dávkování…

doplňky stravy

Mezi doplňky stravy můžeme zařadit doplňky určené na hubnutí, kde efekt není žádný. Pak na detox, to může přeci jen trochu pomoct, ale můžeme nahradit ovocnými a zeleninovými šťávami či různými bylinkovými čajíčky. Je nutné si uvědomit, že doplňky stravy nejsou náhradou za běžné jídlo a ani nejsou léky. Nicméně nám pomáhají mít vše potřebné pro své tělo. Pokud mám něco chybí, můžeme mít zdravotní problémy a pokud nám chybí nutrienty, mohou se u nás objevit úzkosti či deprese, můžeme být podráždění či apatičtí, unavení. Některé doplňky stravy obsahují omega3 mastné kyseliny. Omega3 mastné kyseliny jsou nutné, aby naše srdce dobře fungovalo, mají pozitivní vliv na činnost mozku a na oči. Tyto látky můžeme například objevit v lososu. Jelikož jsme národem, který rybám moc neholduje, tak bychom měli využít tyto doplňky stravy. Ovšem je nutné dbát správného dávkování. 

vitamíny

Dalším doplňkem stravy jsou multivitaminy, perfektně se hodí v době různých chřipek, když je chladné počasí, jsme fyzicky a psychicky utahaní. Mohou se vyskytovat jak v tabletkách či kapsličkách, tak i v rozpustných šumivých tabletkách, které snadno rozpustíme ve sklenici vody a obsah vypijeme. Vhodné je i využít doplňků stravy, které obsahují hořčík, a to hlavně při psychickém vypětí. Nedostatek hořčíku může způsobit podrážděnost a nervozitu, může způsobit i svalové křeče. Dále pro obnovu jater a jejich podporu vyberme ostropestřec mariánský. V lékárně ho pořídíme buď jako čaj anebo v tabletkách či kapslích.