Close

Jí váš pes trávu?

Jsou i pejsci, kteří trávu nejedí vůbec. Ale to jsou spíše výjimky, které potvrzují pravidlo. Většina psů si během procházky venku nebo doma na zahradě najde alespoň občas pěkný zelený trs. U toho pak sedí a pochutnávají si. Proč to dělají? Vždyť to nejsou žádní býložravci, ale šelmy! Není snad náš miláček nemocný? Jen klid. Není. Ale přesný důvod tohoto psího počínání není zcela jasný ani odborníkům. Mají hned několik možných teorií, které by to mohly vysvětlit.

1. kelpa pro psy pes tráva

Zpestřují si jídelníček

Nechybí jim snad něco důležitého ve stravě, kterou jim „servírujeme“? Vzhledem k tomu, co všechno někteří výrobci dávají (nebo spíš nedávají) do psího krmiva a pamlsků, bychom se ani nemohli divit. Stejně jako my lidé, také naše zvířátka potřebují ke zdravému životu kvalitní stravu. Nic nezkazíme ani tím, když jim občas dopřejeme také nějaký vhodný potravinový doplněk. Výbornou volbou je například kelpa pro psy.

 

Čistí si žaludek

Další teorie hovoří o tom, že tráva pomáhá chlupáčům vyčistit žaludek, lépe trávit. Fakt je, že po zelené svačince většinou zvrací. A to, aniž by měli nějaký zdravotní problém.

 

Mají to v genech

Tato teorie je založena na tom, že jde o dědictví po dávných psích předcích. I když jsou psi šelmy, nejedí jen maso. Jsou to vlastně všežravci. Vždyť je o nich známo, že si občas rádi dají třeba zeleninku nebo kousek ovoce. Mnozí mají rádi například mrkev, okurku či jablko.

 

Zaktivují střeva

Další možností, proč si rádi zakousnou pěkný kus ostřice, je užitečná rostlinná vláknina. Ta podporuje pohyb střev, tzv. střevní peristaltiku. Pomůže je rozhýbat, aktivizovat jejich činnost. Lépe se tak zbavují odpadních látek z trávení, ale také nepříjemných a nebezpečných parazitů.

2. kelpa pro psy kelpa pes

Prostě je to baví

Poslední a zároveň opravdu hodně pravděpodobnou teorií je, že to dělají pro zábavu. Travička jim chutná. A také si venku sami svobodně vyberou takovou, která se jim líbí. Mají z toho radost. Tak jim jí dopřejme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup