Close

Jaké výhody mají schodiště nerezová

Po schodech chodíme každý den. Najdeme je v každé budově, ať už se jedná o soukromou či veřejnou stavbu. A není divu, v současné době je to nejlepší způsob, jak můžeme překonat větší výškový rozdíl bez toho, že bychom potřebovali skutečně dlouhou nakloněnou rovinu.

Dnes se již staly naprosto běžnou součástí našich životů. Mnoho z nás po nich chodí několikrát denně, a pokud nemáme pohybové obtíže, pak si to ani neuvědomujeme.

schodiste3

Tomu samozřejmě napomáhá i fakt, že si hned v prvních letech života vytvoříme svalovou paměť, která znamená, že překonávání schodů je automatický proces, na který se nemusíme nijak soustředit.

Vzhledem k tomu všemu je tedy jen pochopitelné, že si ani neuvědomujeme, kolik nejrůznějších druhů a typů schodišť existuje. Některé se hodí pouze dovnitř, jiná ven, a některá mohou být jak uvnitř, tak venku. A výběr správného druhu je základem.

Jedním z nejpoužívanějších exteriérových druhů jsou pak schodiště nerezová https://www.kmkdesign.cz/schodiste-nerezova. Jak již název napovídá, jsou vyrobena z nerezového kovu. Najdeme je na mnoha veřejných místech jako samonosná schodiště – ta položená jsou ve většině případů kamenná.

schodiste1

Příkladem mohou být venkovní požární schody, které často vidíme v amerických filmech, ale také například ty u obchodů, které vedou do skladu.

Samozřejmě je důvod, proč se na jejich výrobu používá jako materiál právě nerezový kov. Jednoduše řečeno, představuje nejlepší kombinaci ceny a životnosti. Právě cena zde samozřejmě hraje hlavní roli, avšak bezpečnost a životnost jsou důležité také, zvláště pokud jde o veřejné budovy.

Jistě, je pravdou, že nevypadají zrovna nejlépe. Také fakt, že jsou prakticky tvarovány jako rohožka, tedy jejich nášlapná plocha není tvořena jednou deskou, nýbrž jakousi mříží, jim na vzhledu ani popularitě nepřidá. Je to však nezbytné opatření.

Hlavním důvodem je zajistit odtok dešťové vody, která by se zde jinak mohla hromadit, a především zabránit tomu, aby se v zimě změnily v ledovou skluzavku. A to je přeci jen důležitější, než vzhled.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup